Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

SŁOWA, KTÓRE INSPIRUJĄ

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie szkoleniowe on line. Powoli kończy się pierwsze półrocze w szkołach, na uczelniach i w szkołach językowych. Semestr był dla wszystkich nas niełatwy, ale jednocześnie niezwykle owocny. Może przedświąteczny czas wykorzystajmy do spotkania się, żeby porozmawiać na temat nieco lżejszy, ale pożyteczny i pomocny. Na najbliższym webinarium zaprezentuję Państwu swoje propozycje metodyczne dotyczące tego, jak przeprowadzić zajęcia, których punktem wyjścia jest jedno wyrażenie. Jak frazeologizm, skrzydlate słowo, eponim oraz inna kulturowo osadzona w języku jednostka może być inspiracją lub pretekstem do przygotowania całej lekcji.

Już w najbliższy czwartek, 16 grudnia 2021 o godzinie 19:00 czasu polskiego postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Punktem wyjścia będą programy nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego, zalecenia związane z tworzeniem konspektu lekcji, a potem spróbujemy wspólnie odwołać się do naszej wiedzy metodycznej, doświadczenia i ….nieskrępowanej wyobraźni. Przed świętami mamy prawo dać sobie czasem na luz.

Rejestracji na to wydarzenie można dokonać po wejściu na poniższą stronę: https://polskiikropka.pl/slowa-ktore-inspiruja/

 Webinarium na naszym portalu jest bezpłatne.

Serdecznie zapraszam

 Agnieszka Jasińska

https://polskiikropka.pl/

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2