Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szlakiem polskich legend

Legendy pełnią ważną rolę w kulturze każdego narodu. Przechowują tradycję, historię, życiową mądrość. Kiedyś były przekazywane ustnie, z czasem zostały spisane i do tej pory budzą ciekawość i rodzą pytania, ile w nich prawdy, a ile fantastyki.

Legendy są wspaniałą przygodą, a zarazem lekcją życia poprzez płynący z nich morał i wartości.

Jak co roku, w listopadzie, w Centrum Języka Polskiego i Kultury „Polska Macierz Szkolna” odbył się konkurs „Poznajemy polskie legendy”. Cieszymy się bardzo, że uczestników nam przybywa. W tym roku w konkursie plastycznym wzięło udział ponad 70 młodych artystów, którzy zaprezentowali wspaniałe i kreatywne prace. Najpopularniejszą postacią legendarną był Smok Wawelski.

W tym roku uczniowie zademonstrowali rozmaite techniki (nie tylko rysunek, ale i grafikę, i robótki ręczne, i prace z papieru).

Każda z otrzymanych prac jest wyjątkowa i cieszymy się, że z takim zaangażowaniem dzieci przygotowywały się do konkursu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i solidne przygotowanie prac.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie pozwoliło przybliżyć polską kulturę i pokazało, jak piękna i tajemnicza może być podróż ścieżką polskich legend.

Nagrody książkowe dla uczniów Centrum ufundował Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie. W imieniu własnym, wszystkich nauczycieli oraz uczniów składam serdeczne podziękowania!

Helena Mielesz, Julia Jasiukiewicz

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2