Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

X Festiwal Polskiej Piosenki im. Czesława Niemena

W dniu 3 października 2021 r. miłośnicy twórczości Czesława Niemena oddali hołd wielkiemu Artyście i naszemu Rodakowi. Zrobili to w tradycyjny już sposób, śpiewając swoje ulubione polskie piosenki. Dzieci i młodzież, uczestniczące w Festiwalu, zgromadziy się w Centrum Edukacyjnym Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie.
Z powodu pandemii nie wszyscy uczestnicy mogli być dziś razem z nami, ale przysłali nagrania swoich występów. Z tejże przyczyny organizatorzy musieli zrezygnować z zaproszenia większej liczby publiczności, ograniczając się tylko do obecności uczestników, opiekunów i najbliższych członków rodziny.
Na początku prowadzący festiwalu – Angielina Dzierniejko i Zachar Kasianik przypomnieli obecnym o życiu i twórczości naszego wybitnego Rodaka, po czym wszyscy mieli możliwość rozkoszować się kunsztownym wykonaniem piosenek naszych młodych wokalistów. W festiwalu uczestniczyły również duety oraz trio.
Festiwal rozpoczęto najbardziej znanym utworem Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Marii Miszkiewicz.
Pierwsze miejsce zostało przyznane Władysławowi Rydkinowi i Stanisławowi Mickiewiczowi z Wilejki.
Drugie miejsce zdobyli soliści: Tatiana Kołpakowa z Pińska, Angielina Chombak z Grodna i Eugenia Fiodorczuk z Brześcia.
Trzecie miejsce uzyskali Helena Snitko ze Słonimia, Emilia Rybak z Wołkowyska i trio „ Mała ojczyzna” z Grodna.
Wyróżnienie przyznano Elżbiecie Borys z Lidy i Aleksandrze Kłuniejko z Grodna.
Wszyscy laureaci i uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody i upominki, które ufundował Konsulat Generalny RP w Grodnie, a wręczyła je obecna na festiwalu przedstawicielka grodzieńskiej placówki dyplomatycznej Anna Alaba.
Zapraszamy naszych Czytelników do obejrzenia fotorelacji z jubileuszowego Festiwalu Polskiej Piosenki im. Czesława Niemena i zachęcamy do udziału w festiwalu w przyszłym roku.

Teresa Kryszyń

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2