Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Konkurs międzynarodowy „Laurka dla bohatera”

Delegatura IPN w Kielcach zaprasza najmłodszych Polaków mieszkających w kraju i poza granicami do udziału w konkursie plastycznym.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej dowolnej postaci historycznej, która swoim zaangażowaniem na różnych polach (politycznym, militarnym, artystycznym) przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 r., bądź podczas II wojny światowej, działała na rzecz obrony suwerenności Polski na ziemiach polskich lub poza nimi. Inicjatywa ta będzie nie tylko okazją rozwijającą zdolności artystyczne dzieci, ale również stanie się formą zaakcentowania wartości patriotycznych oraz kształtowania świadomości wśród najmłodszych Polaków w kraju i na świecie. Organizatorowi przedsięwzięcia zależy, aby poznawanie historii Polski realizowane było od najmłodszych lat, którego efekty tym razem ujęte zostaną w radosnej dziecięcej twórczości.

Konkurs skierowany jest do polskich dzieci w wieku od 4 do 12 lat mieszkających w kraju i za granicą.

Zgłoszenia – do 25 października 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu – 11 listopada 2021 r.

Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszenia w regulaminie.

Link do wydarzenia:

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/149438,Konkurs-miedzynarodowy-Laurka-dla-bohatera-Zgloszenia-przyjmujemy-do-25-pazdzier.html

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2