Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

VI Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Religijnej rozstrzygnięty!

Coroczny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Religijnej jest imprezą upamiętniającą postać świętego Jana Pawła II. Jak wiadomo, papież Polak sam również był poetą i dramatopisarzem. Jego związki z literaturą i teatrem sięgają lat szkolnych i trwają do końca życia.

Dzieci i młodzież chętnie staja w konkursowe szranki. Daje im to okazję spróbowania swoich sił na scenie oraz zaznajomienia się z poezją o tematyce religijnej. Konkurs odbył się 11 kwietnia w Centrum Edukacyjnym Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie. Recytatorzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Niektórzy uczestnicy wzięli w nim udział za pośrednictwem łączy internetowych.

Wyniki VI Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej są następujące:

Kategoria I:

I miejsce: Jan Kasianowicz, Maria Kriwko-Kraśko, Weronika Pawłowicz, Margaryta Kozłowska

II miejsce: Zofia Omielczenko, Złata Byczek, Michał Szpak

III miejsce: Jan Pawłowicz, Aryna Popieniuk, Nikita Uruszkin, Nikita Rawłuszewicz, Olga Leonowa, Kiryłł Rawłuszewicz, Aleksander Worobiow, Michał Proborszczuk, Jan Natusiewicz, Wiktor Klemienok

Kategoria II

I miejsce: Karolina Borysiewicz, Olga Dzieszko, Emilia Szulejko,Anna Jaremicz, Wioletta Szulejko, Anastazja Krupiczowicz

II miejsce: Aleksandra Pietroszewicz, Maria Miedusdzewska,Marek Kiturko, Anastazja Antonowicz, Emilia Petelczyc, Sabrina Mazalewicz, Helena Kreczko

III miejsce: Aleksandra Oniszczuk, Julia Łucik, Anastazja Poczobut, Waleria Koleśnik, Anastazja Kaszlej, Wiktoria Poczobut, Zofia Grificz, Diana Pritulczyk.

Kategoria III

I miejsce: Mirosława Kałosza

II miejsce: Jan Rejba, Nikita Michałowicz, Zachar Jurałajć.

III miejsce: Daniel Michałowicz, Diana Romaszewicz, Konstanty Bujnicz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom, rodzicom, dziadkom i innym osobom, które pomogły przygotować się do występu.

Gościem honorowym konkursu była pani konsul Anna Alaba. Konsulat Generalny RP w Grodnie ufundował także nagrody dla uczestników. Serdecznie dziękujemy!

Anetta Buzuk

 


 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2