Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Eliminacje krajowe OLiJP

W dniu 13 marca 2021 rozpoczęły się eliminacje krajowe XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na Białorusi.

Zmuszony do opuszczenia w tym dniu placówki dyplomatycznej w Grodnie Konsul Generalny Jarosław Książek znalazł czas, by przybyć do Centrum Edukacyjnego PMS w Grodnie na rozpoczęcie olimpiady, powitać uczestników, jurorów i organizatorów olimpiady. Wyrazy powitania i życzenia sukcesów uczestnikom eliminacji krajowych były i słowami pożegnania. Konsul Generalny Jarosław Książek kierował placówką dyplomatyczną w Grodnie w ciągu 5 lat. Był razem z nami i wspierał nas w naszej pracy, fundował nagrody zwycięzcom konkursów i olimpiad na wszystkich szczeblach, wykazał się wielką życzliwością wobec Polaków Grodzieńszczyzny. Jesteśmy wdzięczni Panu Konsulowi Generalnemu i pracownikom placówki dyplomatycznej w Grodnie za wieloletnią współpracę, życzymy zdrowia, sukcesów i jak najwięcej radości w przyszłości.

Eliminacje krajowe nadal odbywają się hybrydowo – część młodzieży uczestniczy offline, a część – online. W dniu 13 marca odbyła się część pisemna OLJP. Przed młodzieżą – część ustna. Ostateczna decyzja zapadnie w dniu 20 marca, po wysłuchaniu wszystkich uczestników eliminacji krajowych.

O tym, kto się zmierzy z rówieśnikami z innych krajów podczas zawodów międzynarodowych, poinformujemy naszych czytelników w dniu 20 marca 2021r po zapoznaniu się z decyzją jury OLJP, którego skład pozostał niezmienny: przewodnicząca – prof. Anna Kieżuń i członkowie – prof. Anna Janicka, dr Barbara Olech, mgr Anna Kietlińska.

Teresa Kryszyń

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2