Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Konkurs „Polska w mojej pamięci”

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w konkursie Polska w mojej pamięci. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do odszukania i zaprezentowania w formie pracy pisemnej lub multimedialnej śladów Polaków zamieszkałych w przeszłości lub obecnie w Państwa okolicy.

Temat konkursu jest ukierunkowany na odnalezienie śladów / pamiątek po Polakach zamieszkałych w bliskiej okolicy (np. pomnika, cmentarza, budynku, ruin czy nawet samej miejscowości) i przedstawienie związanych z nimi historii. Prace mogę przyjmować różne formy, które pozwolą jak najlepiej przedstawiać historię związaną z danym miejscem. Docenimy każdy przejaw zaangażowania oraz kreatywności.

Mamy nadzieję, że konkurs spotka się z zainteresowaniem uczniów i zachęci do poświęcenia czasu oraz do kreatywnego podejścia do tematu.

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodzony zostanie zarówno zwycięzca indywidualny (możliwe są zespoły dwuosobowe) jak i zwycięska szkoła (ustalona na podstawie ilości przesłanych prac oraz ich ocen). Zwycięzca indywidualny otrzyma półroczne stypendium w wysokości 1 000 zł miesięcznie, z kolei zwycięska szkoła – sprzęt, podręczniki lub pomoce naukowe o wartości 6 000 zł.

W załączeniu przesyłamy Regulamin konkursu, wzór formularza zgłoszeniowego Kwestionariusz zgłoszeniowy a także plakat , który można wykorzystywać do przekazywania informacji o konkursie.

 

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na adres polskawmojejpamieci@gmail.com lub kresykrakow@gmail.com. Można też kontaktować się z nami za pośrednictwem naszego fanpage’a na Facebooku (link w stopce).

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Caban           Martyna Czagan

 

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”

31-012 Kraków

  1. św. Marka 6/2c

tel. +48 12 432 33 00

kresykrakow@gmail.com

skype: kresy_krakow

www.kresy-krakow.com.pl

www.fb.com/Kresy.Polska/

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2