Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Szkole Polonijnej im. A. Mickiewicza w Mińsku

12 grudnia br. do grup młodszych dzieci ze Szkoły Polonijnej im. Adama Mickiewicza w Mińsku, działającej przy ZS „Polska Macierz Szkolna” zawitał św. Mikołaj. Jak i należy jego osobie – z pełnym workiem podarunków. Zabawy, wspólne robienie kartek z rodzicami i Mikołajem, śpiewanie piosenek sprawiły świąteczną i tajemniczą atmosferę w naszej szkole. Po oglądaniu prezentacji multimedialnej o św. Mikołaju uczniowie przedstawili ”Misterium Bożonarodzeniowe”, a wykonane kartki świąteczne podarowali gościowi.
Od kilku lat grudzień dla uczniów klas początkowych w Mińsku zaczynał się zawsze tak oczekiwanym wyjazdem do Białegostoku na mikołajki w ramach akcji „ Podarujmy Dzieciom święta. Spotkanie z Mikołajem”. Organizatorzy tej akcji, Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny co roku miała ciekawy i różnorodny plan pobytu dzieci z Białorusi – w akcji brały udział dzieci z różnych miast. W programie przewidziano przedstawienie teatralne, przejażdżkę bryczką konną po lesie, pieczenie kiełbasek, no i oczywiście świąteczną kolację w restauracji wraz z paczkami od św. Mikołaja. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w świecie, dzieci nie miały możliwości wyjazdu do Białegostoku. Ale dzięki czułym i otwartym na wszelkie nasze potrzeby sercom pracowników Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, a także wszystkim Darczyńcom, którzy wspierają tę akcję, spotkanie z Mikołajem odbyło się w ścianach naszej szkoły. Święty Mikołaj postarał się obdarować każde dziecko radością, uwagą, uśmiechem, dobrocią i oczywiście podarunkiem. I nie wątpliwie, pozostawił w ich serduszkach miejsce na świąteczny cud i tajemnicę….
W imieniu administracji Szkoły Polonijnej, kadry pedagogicznej i rodziców składamy ogromne podziękowania organizatorom akcji „ Podarujmy Dzieciom święta. Spotkanie z Mikołajem” – Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny i ich Darczyńcom za pomoc, bycie z nami i dostarczoną radość od wspólnego przeżywania nadchodzących świąt Bożonarodzeniowych.

Prezes Mińskiego Oddziału Miejskiego ZS
„Polska Macierz Szkolna”
Maryna Repkina

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2