Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Szkole Polonijnej im. A. Mickiewicza w Mińsku

12 grudnia br. do grup młodszych dzieci ze Szkoły Polonijnej im. Adama Mickiewicza w Mińsku, działającej przy ZS „Polska Macierz Szkolna” zawitał św. Mikołaj. Jak i należy jego osobie – z pełnym workiem podarunków. Zabawy, wspólne robienie kartek z rodzicami i Mikołajem, śpiewanie piosenek sprawiły świąteczną i tajemniczą atmosferę w naszej szkole. Po oglądaniu prezentacji multimedialnej o św. Mikołaju uczniowie przedstawili ”Misterium Bożonarodzeniowe”, a wykonane kartki świąteczne podarowali gościowi.
Od kilku lat grudzień dla uczniów klas początkowych w Mińsku zaczynał się zawsze tak oczekiwanym wyjazdem do Białegostoku na mikołajki w ramach akcji „ Podarujmy Dzieciom święta. Spotkanie z Mikołajem”. Organizatorzy tej akcji, Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny co roku miała ciekawy i różnorodny plan pobytu dzieci z Białorusi – w akcji brały udział dzieci z różnych miast. W programie przewidziano przedstawienie teatralne, przejażdżkę bryczką konną po lesie, pieczenie kiełbasek, no i oczywiście świąteczną kolację w restauracji wraz z paczkami od św. Mikołaja. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w świecie, dzieci nie miały możliwości wyjazdu do Białegostoku. Ale dzięki czułym i otwartym na wszelkie nasze potrzeby sercom pracowników Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, a także wszystkim Darczyńcom, którzy wspierają tę akcję, spotkanie z Mikołajem odbyło się w ścianach naszej szkoły. Święty Mikołaj postarał się obdarować każde dziecko radością, uwagą, uśmiechem, dobrocią i oczywiście podarunkiem. I nie wątpliwie, pozostawił w ich serduszkach miejsce na świąteczny cud i tajemnicę….
W imieniu administracji Szkoły Polonijnej, kadry pedagogicznej i rodziców składamy ogromne podziękowania organizatorom akcji „ Podarujmy Dzieciom święta. Spotkanie z Mikołajem” – Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny i ich Darczyńcom za pomoc, bycie z nami i dostarczoną radość od wspólnego przeżywania nadchodzących świąt Bożonarodzeniowych.

Prezes Mińskiego Oddziału Miejskiego ZS
„Polska Macierz Szkolna”
Maryna Repkina

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP