Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Z nowinkami za pan brat

30 listopada 2020 r. nauczyciele języka polskiego wzięli udział w szkoleniu „TIK pod choinkę” .

Webinarium, które poświęciliśmy technologiom komunikacyjno-informacyjnym i ich zastosowaniu na lekcji, zostało zorganizowane przez Lokalny Ośrodek Metodyczny przy Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi.

Szkolenie poprowadziła mgr Maria Kuczyc – nauczycielka języka polskiego, która zainspirowała pomysłami na lekcję o Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. Uczestnikom szkolenia została zaprezentowana duża ilość gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych: ćwiczeń, gier, interaktywnych zadań i prezentacji, wykreślanek, krzyżówek, puzzli, kalendarzy adwentowych, listów i pocztówek świątecznych, tekstów do czytania oraz piosenek do śpiewania !

Cechą wspólną wszystkich przedstawionych materiałów jest to, że są one utworzone lub wygenerowane za pomocą narzędzi TIK. Wszystkie zadania i materiały są przydatne jak na lekcji on-line, tak i na lekcji tradycyjnej.

Technologie informacyjno-komunikacyjne nadają się nie tylko do tworzenia zadań, ale też do ich rozwiązywania. Narzędzia TIK pozwalają podnieść atrakcyjność lekcji, wprowadzić element gry i zabawy, zwiększyć motywację uczniów do nauki.

Weźmy jako przykład kody QR. Świetnie się sprawdzają. Powinniśmy tylko zainstalować czytnik kodów i zaczynamy!

Dziękujemy za udział w szkoleniu!

 

Maria Gilewska

doradca metodyczny LOM

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2