Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Odkryj coś nowego!

23 listopada 2020 r. odbyło się szkolenie pt. „Repozytorium”, zorganizowane przez Lokalny Ośrodek Metodyczny dla nauczycieli języka polskiego.

Webinarium poprowadziła Maria Kuczyc – nauczycielka języka polskiego, która aktywnie korzysta z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz materiałów do nauczania języka polskiego dostępnych w sieci internetowej.

Zgodnie z zakładanym celem, uczestnicy szkolenia poznali narzędzia i programy internetowe, które pozwalają uporządkować zebrany w Internecie materiał edukacyjny, zebrać go w jednym miejscu i stworzyć tzw. repozytorium. Proponowane narzędzia: Trello, Wakellet i Padlet. Programy te pozwalają pogrupować uzbierany materiał edukacyjny w kategorie, takie jak na przykład „Czytanie”, „Pisanie”, „Muzyka”, „Mówienie” oraz wszystkie inne, które sam nauczyciel zaplanuje w swoim repozytorium.

Podczas szkolenia została zaprezentowana duża ilość www stron, które są przydatne podczas ćwiczenia podstawowych umiejętności językowych: słuchania, mówienia, czytania oraz pisania. Opanowanie tych umiejętności jest niezbędne i wtedy, gdy chcemy nauczyć się języka, i wtedy, gdy musimy zdać egzamin ze znajomości języka polskiego.

Nowego materiału było dużo, ale nie oznacza to, że wszystko od razu zapamiętaliśmy. Po szkoleniu warto jest otworzyć te strony jeszcze raz i dokładnie przestudiować, wybrać z nich te narzędzia i materiały, które będą przydatne w pracy w określonej grupie wiekowej lub na określonym poziomie zaawansowania językowego. Zachęcamy do odkrywania, poznawania i wykorzystania nowego!

 

Maria Gilewska

Lokalny Ośrodek Metodyczny

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2