Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Konkurs „POZNAJEMY POLSKIE LEGENDY”

Polska została opisana w wielu legendach, mitach, podaniach i opowieściach. Wszyscy znamy legendy o smoku wawelskim, o Warsie i Sawie, o Lechu, Czechu i Rusie, o kwiecie paproci… Mówi się, że w każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Poprzez bajki poznajemy historię, zagłębiamy się w przeszłości, poznajemy bohaterów, którzy często byli prawdziwymi postaciami i mieli wpływ na losy Polski.

W tym roku w konkursie „POZNAJEMY POLSKIE LEGENDY” wzięło udział 52 uczniów z Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej. W dniu 17 listopada odbyło się podsumowanie tego konkursu. Uczestnicy zmogli nie tylko zaprezentować swoje prace ale i pochwalić się swą wiedzą na temat znanych podań i legend polskich w następujących konkursach: „Ułóż tytuł legendy z rozsypanki”, „Rozpoznaj, z jakiej legendy pochodzi fragment”, „Wylosuj pytanie i udziel odpowiedzi” i inne.

Dzieła twórcze, plastyczne i przestrzenne w tym roku były bardzo różnorodne, staranne i pełne wyobraźni. A najlepsze prace miały:

Nikita Bierdzik (11 W), Małgorzata Andruszkiewicz (10 L), Helena Kreczko (8 C), Aleksandra Ałczynbajewa (10 P), Anastazja Kaszlej (6-8 F), Zofia Grzyb (6-8G), Mateusz Jankowski (5 D), Elżbieta Filonik (11E), Zachar Jurałajć (10 G), Ariana Rakiewicz (6-7 D), Dominika Gajewska ( 6-8I), Maksymilian Romaniec (10K), Milana Rejgis (6-8 B), Elżbieta Kopyłowa (8G).

Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci: zegarków, bransoletek fitness, słuchawek, notesów, książek oraz słodyczy.

Dziękujemy serdecznie za nagrody prezesowi ZS „Polska Macierz Szkolna” Stanisławowi Sienkiewiczowi.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu!

 

Helena Mielesz

 

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2