Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szkolenie „Repozytorium”

Szanowni Państwo, Lokalny Ośrodek Metodyczny przy Polskiej Macierzy Szkolnej zaprasza nauczycieli języka polskiego na szkolenie pt. „Repozytorium”. Webinarium odbędzie się 23 listopada 2020 o godzinie 19:00 w programie Skype.

Temat szkolenia nie jest przypadkowy, wynika on z coraz większego korzystania z zasobów i materiałów edukacyjnych zamieszczonych w sieci internetowej. Przygotowując się do lekcji, szukając pomysłów oraz inspiracji, natrafiamy na mnóstwo informacji, stron edukacyjnych, narzędzi, ćwiczeń, ciekawych zadań, tekstów, nagrań, piosenek i id. Żeby wrócić do tych internetowych edukacyjnych skarbów, dodajemy odnalezione strony do zakładek na komputerze. Uzbierane w ten sposób linki gromadzimy w sposób chaotyczny i nieuporządkowany, a ponowne odnalezienie ich wśród zapisanych stron może zająć dużo czasu. Wszystkim nauczycielom, którzy cenią swój czas, lubią ład i porządek nie tylko na biurku, proponujemy stworzyć własne repozytorium! Repozytorium – to zbiór materiałów, a równocześnie miejsce, gdzie są one gromadzone. Stworzenie repozytorium znacznie ułatwi korzystanie z ulubionych zasobów, pozwoli szybciej odnaleźć, a też udostępnić potrzebny materiał.

O tym, jak zbudować swoje wyjątkowe repozytorium i jakich narzędzi zastosować, opowie Maria Kuczyc – nauczycielka języka polskiego, która w sposób twórczy i kreatywny podchodzi do lekcji, korzysta z narzędzi on-line, aplikacji i programów edukacyjnych w internecie, ma dużo pomysłów na ciekawą lekcję i częścią z nich podzieli się na naszym webinarze. Na webinarze porozmawiamy również o e-podręcznikach do nauki języka polskiego, a też materiałach edukacyjnych, które pomogą przygotować ucznia do egzaminów z języka polskiego.

Zapraszamy do rejestracji na szkolenie przez formularz zamieszczony pod linkiem

https://forms.gle/ommk6nbyjRrNnVRA7

 

Maria Gilewska

doradca LOM

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2