Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Poetycka jesień w Witebsku

Jesienna słota, złota jesień, deszcz, wichura- wszystko służy temu, by jak najwięcej czasu poświęcić czytaniu książek, a szczególnie poznać poezję polską. Wybrać dwa ulubione utwory, nauczyć się ich na pamięć i wziąć udział w konkursie recytatorskim im. Adama Mickiewicza „Kresy”- to cała przyjemność dla tych, którzy fascynują się poetyckim słowem.

W miniony weekend miłośnicy poezji z Witebska wzięli udział w regionalnym konkursie „Kresy-2020”. Wśród uczestników w I kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła Janina Giermanowicz z wierszami „Wrona i ser” J. Brzechwy, i „Okulary” J. Tuwima. Natomiast Dianie Pawłowicz z utworami A. Mickiewicza „Niepewność” i „Sen Marysi” J. Niemcewicza przyznano I miejsce w III kategorii wiekowej.

Młodzież z IV kategorii chyba najbardziej przeżywała zmagania konkursowe.

Pierwsze miejsce wywalczyła Nastia Dmitrijewa („Kot w pustym mieszkaniu” W. Szymborska, „Talerz” J. Brzechwa). Drugie miejsce przyznano Myśko Złacie („Niepewność” A. Mickiewicz, „Śpieszmy się” J. Twardowski).

Władysław Matwijenko („Ocalony” T. Różewicz, „Umrzeć z miłości” A. Osiecka) zdobył trzecie miejsce.
Na zwycięzców czekają eliminacje krajowe, które odbędą się 15 listopada 2020 r. Życzymy naszym laureatom zdobycia wymarzonych nagród w finale konkursu.

Alina Mironowa.

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2