Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Reportaż to my!

Zapraszamy Państwa uczniów do udziału w XX Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich. Na prace czekamy do 30 listopada!

Startuje jubileuszowa edycja!
Reportaż to my! Rok 2020 postanowił utwierdzić nas w tym przekonaniu bardziej niż którykolwiek wcześniej. Koronawirus zatrzymał świat, rozdzielił rodziny, zamknął lotniska, odwołał galę finałową naszej poprzedniej edycji. Jak wygląda teraz świat oczami pokolenia, które dopiero wchodzi w dorosłość? Czym się interesują? Czy wydarzenia roku 2020 znajdą odbicie w wybranej tematyce reportaży? Z niecierpliwością czekamy
na odpowiedzi!

Turniej kierujemy do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych, niezależnie od profilu nauczania czy rodzaju placówki oświatowej. Zadanie jest proste. Znajdź dowolny temat, prawdziwą historię i opisz ją zachowując zasady formy dziennikarskiej, jaką jest reportaż. Za wskazówki niech posłużą obszerna baza wiedzy na temat reportażu oraz archiwum prac finalistów poprzednich edycji na naszej stronie www.TurniejReportazu.pl.

Do wygrania wspaniałe nagrody! Zwycięskie teksty opublikujemy w ogólnopolskiej gazecie oraz w Internecie. Finaliści wraz z opiekunami spędzą dwa dni we Wrocławiu. Czekają warsztaty dziennikarskie i spotkania autorskie. Nagrody rzeczowe wręczą najważniejsi Dolnego Śląska: prezydent Wrocławia, wojewoda i marszałek województwa, kurator oświaty. Wrocław zaprasza!

Organizatorem Turnieju jest Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu. Autorką i osobą odpowiedzialną za organizację jest Ewa Obara-Grączewska.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Najważniejsze materiały

Dane kontaktowe
Pytania prosimy przesyłać na adres: kontakt@turniejreportazu.pl

Adres korespondencyjny:
X LO im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu,
ul. Piesza 1,
51-109 Wrocław

Autorka Turnieju Reportażu Ewa Obara-Grączewska

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2