Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Wystartowaliśmy!

Rok szkolny 2020/2021 w Liceum Społecznym im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie rozpoczęty.

Ostatni weekend, 12-13 września 2020 roku, był w Grodnie ciepły i słoneczny. Babie lato cieszyło nasze oczy i serca. Z wielką radością powitaliśmy w murach naszej szkoły rodziców i uczniów. Mimo że zrezygnowaliśmy z oficjalnej części, w spotkaniach z panią dyrektor Heleną Mielesz oraz nauczycielami wzięło w ciągu dwóch dni udział kilka tysięcy osób. Jesteśmy przygotowani zarówno na pracę w trybie zwykłym, jak i online, a zapał uczniów i dobre słowa odwiedzających nas absolwentów dodają nam skrzydeł.

Jak co roku, oferujemy wszystkim chętnym nauczanie języka polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania w różnych grupach wiekowych. Poza tym najstarsze klasy mogą korzystać z innych zajęć w języku polskim. Do wyboru jest historia, geografia, matematyka, fizyka, biologia i chemia. Chętnych nie brakuje.

Spotkanie z uczniami klas maturalnych zaszczycił swoją obecnością ojciec Andrzej Wróblewski, redemptorysta. Pobłogosławił całą naszą społeczność i podzielił się kilkoma ważnymi myślami na temat mądrości. Jesteśmy Mu za to bardzo wdzięczni. Bóg zapłać także dla wszystkich ojców redemptorystów z parafii na Dziewiatówce za życzliwość i wspieranie naszej placówki na przeróżne sposoby. Życzymy im zdrowia i radości w tych trudnych czasach i liczymy na dalsze dobre relacje.

Trzymamy też kciuki, aby praca naszych uczniów i pedagogów okazała się spokojna i owocna oraz przyniosła wiele sukcesów!

Anetta Buzuk

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2