Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Materiały do nauki języka polskiego. Platformy edukacyjne przydatne w domowej nauce

Serwis MiastoDzieci.pl został stworzony przez same mamy. To kopalnia informacji, pomysłów, rad, propozycji, kolorowanek, zabaw i zajęć dla dzieci. Z szerokiego wachlarza możliwości wybrałam informacje na temat platform edukacyjnych, która mogą uprzyjemnić naukę w domu.

Na wstępie www.gov.pl/zdalnelekcje – rządowy serwis, który ma wspomóc uczniów, nauczycieli i rodziców w nauce online. Strona prosta, czytelna, nie wymaga rejestracji. Wybieramy klasę, potem przedmiot i temat z listy. Zawiera materiały z epodręcznika, pistacja.tv i serwisu scholaris.

epodreczniki.pl – serwis dla dzieci i młodzieży zawierający materiały edukacyjne z większości przedmiotów. Do każdego tematu film pozwalający usystematyzować wiedzę oraz ćwiczenia dotyczące poruszanych w nim zagadnień i słowniczek z wyjaśniający najważniejsze hasła. Zalecana rejestracja, ale można korzystać też bez logowania.

gwo.pl/ucze-zdalnie – materiały z matematyki, języka polskiego, historii, fizyki i edukacji wczesnoszkolnej online do nauki zdalnej w domu udostępnione przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe nauczycielom i uczniom. Nie jest ich zbyt dużo, ale można znaleźć np. propozycje prostych eksperymentów do przeprowadzenia w domu.

www.mac.pl – materiały do pobrania Wydawnictwo MAC, które, wspierając edukację online, bezpłatnie udostępniło swoje zasoby – będą sukcesywnie dodawane.

Kolej na matematykę – na matzoo.pl rozwiązywanie zadań bez rejestracji – wystarczy wybrać klasę i zagadnienia, których mają dotyczyć zadania. Serwis prosty i intuicyjny. Możliwość sprawdzenia poprawności odpowiedzi.

szaloneliczby.pl – bez rejestracji zadania dla dzieci i młodzieży, w tym przykładowe arkusze maturalne. Przy każdym zadaniu wytłumaczenie danych zasad matematycznych z przykładami. Serwis działa na podobnych zasadach jak matzoo.pl, choć jest chyba trochę mniej intuicyjny.

math.edu.pl – zadania i zasady ze świata liczb, trochę łamigłówek i matematycznych ciekawostek. Zadania podzielone według zagadnień, nie według klas. Serwis raczej dla starszych dzieci, bez rejestracji, ale rozwiązania dostępne po założeniu konta.

pistacja.tv – bez konieczności rejestracji filmy pozwalające lepiej zrozumieć matematykę oraz plansze podsumowujące najważniejsze matematyczne zasady, do obejrzenia w serwisie albo do pobrania na komputer. Proste, intuicyjne wyszukiwanie poprzez słowa kluczowe.

Pora na chemię, czyli Pan Belfer – nauczyciel Dawid Łasiński w przystępny sposób prezentuje lekcje wideo zgodne z podstawą programową z chemii.

adamedsmartup.pl – serwis bez rejestracji zaznajamiający z zagadnieniami z chemii, biologii i fizyki – do wyboru artykuły, filmy oraz doświadczenia.

Nauka to lubię – fizyk Tomasz Rożek opowiada o ciekawostkach z fizyki i chemii w naturze albo w kuchni z dodatkiem informacji z biologii i odrobiny historii.

quizme.pl – nietypowa edukacja bez rejestracji w formie quizów i zagadek (do wyboru kilkadziesiąt) podziałem na klasy dla dzieci ze starszych oddziałów szkoły podstawowej.

Khan Academy – strona – można korzystać bez zakładania konta – z krótkimi filmami edukacyjnymi z wielu dziedzin wiedzy zakończonymi ćwiczeniami sprawdzającymi wiadomości, dla najmłodszych dzieci np dotyczące kształtów czy nauki liczenia.

learningapps.org – bez rejestracji mnóstwo ćwiczeń, zadań, zabaw edukacyjnych z wielu przedmiotów, które użytkownik znajdzie pod przyciskiem „Przeglądaj aplikacje” – po wybraniu zagadnienia otwiera się lista interaktywnych ćwiczeń na konkretny temat.

quizlet.com – serwis, w którym można wyszukiwać quizy lub fiszki na podstawie słów kluczowych. Większość zasobów to materiały do nauki angielskiego, ale jest też sporo do innych przedmiotów. By samodzielnie tworzyć quizy, konieczna jest rejestracja.

seterra.com – bez rejestracji tekstowe i graficzne testy z geografii, które pomogą w nauce nazw kontynentów, państw, ich stolic czy flag. Dużo pracy z mapą.

lektury.gov.pl – bez rejestracji bezpłatny dostęp do książek (dominuje klasyka) w formie ebooków

wolnelektury.pl – ponad pięć tysięcy tytułów w formie ebooków i audiobooków – nie tylko lektury szkolne.

dyktanda.online – bez rejestracji serwis z bezpłatnymi dyktandami z informacją na temat ilości poprawnych i błędnych odpowiedzi

dyktanda.net – bez rejestracji portal z dyktandami dla dzieci z klas I-III oraz IV-VI z podstawowymi zasadami poprawnej pisowni oraz zgadywankami ortograficznymi.

Mówiąc inaczej – kanał Pauliny Mikuły na temat poprawnej polszczyzny.

Opr.. JD

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2