Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szkolenia LOM on-line

29 kwietnia 2020 roku Lokalny Ośrodek Metodyczny na Białorusi zorganizował szkolenie dla nauczycieli „Zoom – program do nauczania on-line”.Jest to pierwsza część cyklu spotkań, mających na celu pomóc miejscowym nauczycielom zorganizować nauczanie przez Internet.

Szkolenie poprowadziła lokalna trenerka Krystyna Stankiewicz – polonistka, absolwentka KUL, trenerka LOM na Białorusi. Uczestnicy z różnych miejscowości zebrali się na nasze szkolenie w tym samym czasie, czyli on-line, przed swoimi komputerami, żeby nauczyć się korzystać z programu do konferencji on-line i poznać możliwości programu. Szkolenie udało się dzięki uczestnikom, którzy zapisali się na nie oraz dzięki naszej trenerce, która wspaniale przeprowadziła to szkolenie!

Chcemy poinformować, że Lokalny Ośrodek Metodyczny na Białorusi przy PMS będzie szkolić zdalnie w związku z brakiem możliwości przeprowadzenia zwykłych, tradycyjnych szkoleń, do których się przyzwyczailiśmy i które bardzo lubimy. Lokalny Ośrodek Metodyczny nie stał w miejscu i cały czas przygotowywał się do nowych szkoleń, które miały wystartować już wiosną, ale… Sytuacja w świecie zmusiła nas do poszukiwania nowych metod i sposobów pracy. Mamy już lokalnych (bo w tym jest cały sens) specjalistów gotowych podzielić się swoimi pomysłami w nauczaniu. Dlatego, nie zrezygnujemy z naszych zamiarów! Przejdziemy do szkoleń przez Internet!

Kolejne zaplanowane szkolenia cyklu odbędą się w najbliższym czasie, będzie intensywnie, ale za to nauczyciele otrzymają wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne w uczeniu przez Internet! A chętnych podzielić się swoim doświadczeniem gorąco zapraszamy do kontaktu i do współpracy!

Zapraszamy!

Maria Gilewska

doradca Lokalnego Ośrodka Metodycznego

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2