Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Niech żyje bal!

Kiedy młody człowiek staje się dorosły? W naszej kulturze funkcję tak zwanego rytuału przejścia pełnią egzaminy maturalne. Są one próbą wiedzy i nerwów. Ale wszystko ma osłodzić odbywający się 100 dni wcześniej wielki bal –
studniówka.
W Liceum Społecznym im. E. Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie studniówka odbyła się 22.02.2020 roku. Wzięło w niej udział ponad 450 osób – uczniów, rodziców, nauczycieli. Byli wśród nas także honorowi
goście. Jesteśmy wdzięczni za przybycie panu ambasadorowi Arturowi Michalskiemu. Zaszczycił nas pan poseł Mieczysław Baszko. Nie mogło tego dnia zabraknąć zawsze nam przychylnych pana konsula Jarosława Książka, jego Małżonki oraz pani konsul Katarzyny Cholewińskiej. Wielką radość sprawiło nam przybycie delegacji Centrum Życia i Rodziny na czele z panem prezesem Kazimierzem Przeszowskim. Delegacja Rady Miejskiej w pieniężnie, której
przewodniczył pan Krzysztof Kisiel odwiedziła nas po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że to początek długiej i dobrej współpracy. Cieszymy się również z wizyty pana Mariusza Sokołowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 w
Białymstoku, z którą nasza placówka współpracuje w ramach projektu Szkoła 6.0.
Pani dyrektor Helena Mielesz zadbała o to, by tradycyjnie tego wieczora nikomu nie zabrakło atrakcji. Pięknie udekorowana sala Centrum Młodzieżowego, polonez, niezwykle bogaty koncert, znakomite jedzenie, gry i zabawy…  Czas minął jak z bicza trzasnął. Dziękujemy panu Walentemu Askirce i wielu innym osobom za trud włożony w organizację i przeprowadzenie tej pięknej imprezy.
Niskie ukłony składamy przed panem Stanisławem Sienkiewiczem, założycielem i prezesem Polskiej Macierzy Szkolnej, która od ponad dwudziestu lat kształci i wychowuje grodzieńską młodzież w polskim duchu.
Zabawa była przednia! W Biblii i w chrześcijaństwie dwójka, która aż pięć razy pojawiła się w dacie naszego szkolnego święta, symbolizuje pewność. Niech to będą życzenia dla naszych uczniów. Obyście byli pewni swoich życiowych wyborów! A pewność siebie niech nie opuszcza was w trakcie wszystkich trudnych prób, które już niedługo na was czekają!

Anetta Buzuk

a jeszcze są zdjęcia

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2