Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Impreza świąteczno-noworoczna w Wilejce

Tradycyjna impreza świąteczno-noworoczna odbyła się 16 stycznia w Gimnazjum nr 2 w Wilejce. Uczestniczyły w tej imprezie dzieci uczące się języka polskiego w Gimnazjum i szkółce parafialnej.

Witając zebranych na sali dzieci, rodziców, dziadków, członków Polskiej Macierzy Szkolnej prezes Ludmiła Siergiej przedstawiła honorowych gości: kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku Piotra Apostolidisa oraz przedstawicieli Urzędu Miasta. Program artystyczny zawierał recytację wierszy o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej, śpiewanie kolęd, występy taneczne. A cały program poprzedziły tradycyjne jasełka, przedstawione przez młodych artystów. Zakończyły się występy wspólnym śpiewaniem piosenki „Jest taki dzień”. Po zakończeniu programu artystycznego Pan Konsul złożył wszystkim noworoczne życzenia, a dzieciom zostały wręczone słodkie prezenty, ufundowane przez Ambasadę RP w Mińsku oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w Warszawie.

W imieniu rodziców i dzieci składamy serdeczne podziękowania dla Ambasady RP w Mińsku i „Wspólnoty Polskiej” w Warszawie za przekazane dzieciom prezenty bożonarodzeniowe.

Halina Oleszkiewicz

Wilejski Oddział ZS ,,Polska Macierz Szkolna”

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2