Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

ŚWIATOWY ZJAZD NAUCZYCIELI POLONIJNYCH

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Animatorzy polonijni,

w imieniu Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz partnera polonijnego – Kongresu Oświaty Polonijnej serdecznie zapraszamy do udziału  w VII Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych „Wschód Zachód – Łączy nas Polska”.

Wydarzenie odbywa się od 2010 r. i jest przedsięwzięciem, które w swojej 7letniej tradycji zdobyło niebywałe uznanie wśród oświatowych środowisk polonijnych. Corocznie do Ostródy, gdzie odbywa się zjazd, przybywa kilkudziesięciu rodaków z kilkunastu krajów, po to, aby wspólnie obradować nad przyszłością polskich szkół, krzewieniu polskiej kultury i języka polskiego wśród młodej Polonii.

Tegoroczny Zjazd będzie nawiązywać zarówno do doświadczeń pierwszej konferencji, jak i kolejnych, poświęconych metodyce dwujęzyczności i specjalistycznym zagadnieniom dydaktycznym. W ramach proponowanych bloków tematycznych połączonych wspólną ideą zawartą w haśle: „Fundamenty tożsamości: język, historia, kultura” uczestnicy będą mieli okazję poznać istotne zagadnienia z zakresu znaczenia edukacji historycznej w budowaniu tożsamości człowieka, socjologii  kultury, rodziny oraz języka. W każdej z proponowanych sesji zaplanowaliśmy udział uznanych autorytetów naukowych  oraz osób mających duże doświadczenie praktyczne, co w naszym zamyśle ma przyczynić się do uzyskania dużej efektywności i atrakcyjności merytorycznej zjazdu.

Tradycyjnie już oprócz wykładów, warsztatów i paneli przewidujemy atrakcyjny program towarzyszący, w ramach którego odbędzie się m.in. gala wręczenia Nagrody imienia profesora Andrzeja Stelmachowskiego będąca zwieńczeniem konkursu na Polonijnego Nauczyciela Roku. Dodatkowo Zjazd będzie również dobrą okazją do zapoznania się z priorytetami wsparcia oświaty polonijnej w programach instytucji parlamentarnych, rządowych i pozarządowych na rok 2017. Tradycyjnie już w czasie przerw i imprez towarzyszących będzie można spotkać się z przedstawicielami w/w instytucji, co da możliwość uzyskania odpowiedzi na indywidualne pytania i sugestie.

Zjazd odbędzie się w dniach od 1 do 4 czerwca 2017 roku, a gospodarzami tradycyjnie już będą Dom Polonii w Ostródzie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorzy pokrywają koszt zakwaterowania i wyżywienia (pokoje 2- 3 osobowe), programu towarzyszącego, a także zapewniamy transport zbiorowy na trasie: Warszawa – Ostróda w dn. 31.05.2017r. oraz Ostróda – Warszawa w dn. 4.06.2017r.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie i rozpowszechnienie informacji o Zjeździe wśród nauczycieli.

 

Program oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie

http://odnswp.pl/vii-swiatowy-zjazd-nauczycieli-polonijnych-wschod-zachod-laczy-nas-polska/

 

Serdecznie zapraszamy!

„WSCHÓD, ZACHÓD – ŁĄCZY NAS POLSKA”

ŚWIATOWY ZJAZD NAUCZYCIELI POLONIJNYCH 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2