Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

PRZEKAZYWANIE WIARY, TOŻSAMOŚCI I JĘZYKA POLSKIEGO…

Zawsze kroczymy naprzód, ale też nie chcemy zapomnieć, jaką drogą, skąd przyszliśmy. Stąd ważne miejsce w naszym życiu zajmuje pamięć, tradycje, nasza tożsamość. Przekazywanie wiary, tożsamości i języka polskiego jest naszym patriotycznym i ludzkim obowiązkiem. Każdy człowiek wyrastający bez rodzinnego i ojczystego korzenia i nie posiadający własnej tozsamości, jest jak roślina, która wcześniej czy póżniej obumiera.

W środę 26 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkółce parafialnej przy parafii p.w. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie. Uroczystość zakończenia roku uświetnili swoją obecnością prezes Polskiej Macierzy Szkolnej pan Stanisław Sienkiewicz wraz z małżonką.

O godz. 19.00 absolwenci szkółki wraz z rodzinami zgromadzili się licznie w kościele parafialnym. Msza św. celebrowana przez Ojców Redemptorystów była podsumowaniem pracowitego roku szkolnego oraz dziękczynieniem za 100 lat powstania Polskiej Macierzy Szkolnej na naszych ziemiach. Każde dzieło, aby przynosiło dobre owoce, powinno być ofiarowane Bogu. Dlatego też podczas liturgii eucharystycznej ofiarowaliśmy Bogu naszą całoroczną pracę i dziękowaliśmy Panu za owocne lata Polskiej Macierzy Szkolnej.

Po Mszy św. udaliśmy się do Sali teatralnej pod kościołem, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie i wreczenie dyplomów.

Wszystkim absolwentom życzę Bożego błogosławieństwa, słonecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!!

Helena Mielesz

Zdjęcia zostały zrobione przez absolwentkę szkółki panią Natalię.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2