Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Konkurs “Wesołego Alleluja!”

Pierwsze prace plastyczne na konkurs “Wesołego Alleluja” zaczęły przybywać do organizatorów już od 26 marca 2017 r. Była to praca Darii Barysz –przepiękna kompozycja wielkanocna z tradycyjną kurą, otoczoną symbolami Wielkanocy . Z Witebska, Mińska, Brasławia, Wołożyna , Głębokiego, Skidla, Szczuczyna, Słonimia, Grodna i wielu innych miejscowości otrzymaliśmy prawie 200 prac konkursowych w postaci pisanek, wieńców, stroików wielkanocnych i pocztówek. W holu Centrum Edukacyjnego Polskiej Macierzy Szkolnej powstała bardzo uroczysta i świąteczna wystawa z nadesłanych na konkurs prac. Wszyscy odwiedzający nas oraz uczniowie naszego Liceum w ciągu dwóch tygodni mogli podziwiać twórczość dzieci z całej Białorusi.

Każda praca plastyczna emanowała ciepłem, kolorystyką, bogactwem pomysłów i umiejętnością ich realizacji. Nie było żadnych możliwości wyłonienia najlepszych prac i przyznania miejsc. Każda praca była oryginalna i warta odznaczenia. Dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, które zostały ufundowane poprzez Brygadę Łódzką ONR.

W dniu 23.04.2017 roku uczestnicy konkursu z Grodna i pobliskich miejscowości odebrali dyplomy i upominki z rąk organizatorów, natomiast uczestnikom z innych miejscowości upominki zostaną wysłane pocztą.

Zapraszamy naszych czytelników do obejrzenia wystawy w wersji fotograficznej i mamy nadzieję, że zdjęcia przekażą cały czar i urok prac plastycznych uczestników konkursu.

Teresa Kryszyń

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2