Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

RADOSNE CHWILE NASZYCH DZIECI…

W dniach 28-30 marca odbyła się wycieczka do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Lublina, w której przebywała 51-osobowa grupa uczniów 8-10 klas naszego liceum. Był to czas odpoczynku i wędrówek, a również wzbogacania wiadomości o Polsce.
W Sandomierzu uczniowie zwiedzili Gotycką Katedrę, Rynek z zabytkami, weszli na Bramę Opatowską z któtej można podziwiać Sandomierz i okolice. Następnie mieli możliwość przejść Podziemną Trasą Turystyczną, t.zw. półkilometrowy labirynt.
Wielką atrakcją dla naszych uczniów było zwiedzanie Kazimierza Dolnego, bardzo pięknego i zabytkowego miasta. Będąc w mieście uczniowie mogli zwiedzić Rynek Starego Miasta z jego zabytkami, a na pamiątkę o tym magicznym mieście kupić kogucika, ktory jest symbolem miasta.
Będąc w Lublinie, nasi uczniowie zwiedzili Starówkę z kamienicami i inne ciekawe miejsca. Natomiast największym przeżyciem dla całej grupy była wycieczka do Majdanka, w którym w czasie wojny znajdował się obóz koncentracyjny.
Otóż wrażenia niektorych naszych uczniów:
– „Najbardziej ciekawym miastem był dla mnie Sandomierz. Widziałem piękny ratusz, chodziliśmy do podziemia. W Lublinie już byłem i wszystko zwiedzałem wcześniej. Potem jeżdziliśmy do Majdanka. W tym miejscu było bardzo smutno. Było tam dużo Żydów z Izraela”. – powiedział uczeń 9 I klasy Aleksy Nasiewicz.
Dziewczynom z 9G klasy bardzo spodobał się wyjazd. Ze słów Alony Zieńko i Karoliny Krawczuk: – „Dowiedziałyśmy się wiele ciekaych rzeczy. Zwiedziłyśmy miasta, których nie znałyśmy wcześniej. Sandomierz to piękne i „pustynne” miasto. Kazimierz Dolny ma wiele pięknych kościołów. Tam są słynne bułeczki w kształcie koguta. Lublin bardzo atrakcyjne miasto”.
Zostawiła dobre wrażenia o podróży uczennica 8 F klasy Elżbieta Pieściuk.
-„W Sandomierzu bardzo mi się podobał widok na piękną panoramę miasta, okolic i spacer. W Kazimierzu Dolnym widziałam Kościół Farny, Górę Trzech Krzyży, Zamek i Basztę”.
Uczennica 10A klasy Anastazja Filina przekazała wyrazy wdzięczności za taką miłą piodróż, która zostawiła najcieplejsze wrażenia. – „Naszym pierwszym przystankiem był Sandomierz – piękne miasto królewskie, malowniczo położone nad Wisłą. Kazimierz Dolny – nieduże, ale bardzo piękne miasto z bogatą historią. Lublin pozostawił wrażenia ciekawego i zabytkowego miasta.”
Za możliwość wspaniałego odpoczynku serdecznie dziękujemy liceum imienia Elizy Orzeszkowej PMS. Sądzimy, że te dnie na pewno zapamięta każdy z nas.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2