Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

CICHY WIECZÓR, ŚWIĘTY WIECZÓR…

Około dwustu wielbicieli polskiej kultury i polskiego języka zebrało się w świątecznie udekorowanej auli Gimnazjum nr 2 w Wilejce. Uroczysty wieczór bożonarodzeniowy przygotowały nauczycielki języka polskiego Ludmiła Siergiej i Żanna Sawicz oraz ich koledzy – utalentowani muzycy i choreografowie. W programie artystycznym wystąpili uczniowie z różnych szkół w mieście. Spotkanie rozpoczęto tradycyjnym polonezem. Następnie widzowie obejrzeli przedstawienie teatralne. Posługująca się piękną polszczyzną młodzież, wcieliła się na scenie w role biblijnych bohaterów: trzech królów, pastuszków czy ślicznych aniołów. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do występu, podkreślając charakter granych postaci przemyślanym strojem i odpowiednią charakteryzacją. W sali rozbrzmiewały polskie piosenki, płynęła saksofonowa muzyka, tworząc w ten zimowy, mroźny wieczór niezwykły nastrój.

Ukoronowaniem części artystycznej był występ dziewczynek z Przedszkola nr 5. Wspólnie z kierowniczką Olgą Kożuro zaśpiewały figlarną piosenkę o kotku, wywołując uśmiech na twarzach widzów. Najmłodsze artystki przyjęto bardzo życzliwie i gorąco oklaskiwano. Zachwycano się zarówno poziomem wykonania, jak i ich pięknymi strojami.

Na zakończenie wieczoru jego uczestników obdarowano prezentami od świętego Mikołaja. Z pewnością miłe wspomnienia tego niezapomnianego wieczoru będą wszystkim towarzyszyć jeszcze długo.

Żanna Sawicz

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2