Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Jubileusz w Borysowie

Urodzona w Borysowie, swoje pierwsze kroki stawiała jako nauczycielka języka francuskiego i niemieckiego. Znajomość języka polskiego wyniosła z domu, w którym wszystko co polskie było szanowane i pielęgnowane. Dziadkowie Pani Janiny ze strony ojca pochodzili ze wsi Babice pod Warszawą, wiec duża cześć rodziny po drugiej wojnie światowej pozostała w Polsce. To dawało możliwość wyjazdów do Polski, dzięki czemu był możliwy kontakt z polską kultura i językiem, a próby wykorzenienia z własnej tożsamości narodowej nie powiodły się.

Cyrkun-1

Jako żona wojskowego, podążając za mężem często zmieniała miejsca pobytu i pracy. Ale jak tylko mąż wyszedł na emeryturę, na stale osiedlili się w jej rodzinnym Borysowie.

Przygoda z językiem polskim rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy zaczęła uczyć dzieci języka polskiego w Domu Polskim. Pracę tę uważa za swoje najważniejsze zadanie życiowe.

Cyrkun-3

Dziś, z okazji pięknego Jubileuszu, życzymy Szanownej Jubilatce długich lat życia, zdrowia, aktywności społecznej, wdzięcznych uczniów i jak najwięcej radości, płynących z życia codziennego.

Zarząd PMS
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2