Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Liceum PMS

Babcie i dziadkowie odgrywają w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. Mówi się, że „rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania”.

We wtorek 21 stycznia obchodzono w naszym Liceum Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie z domu przynieśli zdjęcia swoich dziadków. Na lekcjach razem z nauczycielem ułożyli ciekawe opowiadania i życiorysy o swoich najbliższych krewnych. Również zapoznali się z nowym słownictwem, malowali i recytowali wiersze. A na zakończenie młodzież nauczyła się słów pięknej piosenki: „Jak to dawniej było każdy z nas pamięta Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada O rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.

Myślę, że te słowa piosenki na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów!

Helena Mielesz
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2