Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…

Obchody Dnia Babci – to kolejna tradycja, która na stale wpisana do harmonogramu pracy naszego Klubu Kobiet „Grodnianka”. Członkinie Klubu spotkali z tej okazji, by złożyć życzenia swoim koleżankom – babciom i nawet prababciom.

Nie zabrakło i  życzeń  od wnuków: tych starszych, zrzeszonych we Wspólnocie „Młoda  Polonia” i tych młodszych, uczęszczających do szkoły i uczących się języka polskiego.

Dzien-babci-2

Wszystkich przybyłych na święto powitała prezes Klubu Pani Irena Zaborowska, która przybliżyła zebranym historię obchodów Dnia Babci i zaznaczyła, że w innych krajach też Dzień Babci jest obchodzony, ale w innych terminach. Tak, w Bułgarii – 21 stycznia, w Hiszpanii – 26 lipca, a we Francji – w pierwsza niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii – w pierwszą niedzielę października.

Dzien-babci-1

Jak wynika z relacji wnuków, współczesna babcia już nie jest panią o siwych włosach, która tylko siedzi w fotelu i robi na drutach czapki lub szaliczki dla wnuków. Dzisiejsza babcia jest osobą zadbaną, aktywną zawodowo i społecznie, pełna nowych pomysłów na życie.

Współczesne babcie podróżują, uczęszczają na spotkania klubów kobiet i uniwersytetów trzeciego wieku, obcują z wnukami przez Skype, korzystają z Internetu, umieją posługiwać się współczesną techniką.

Ale i dziś, w świecie współczesnym, babcia jest tą osobą, która bardzo kocha wnuki, dba o nich, wspiera i pomaga we wszystkim, to u babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2