Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Liderzy Europy

Swoimi wrażeniami podzieliła się Bożena Możejko

Cztery kraje: Ukraina, Litwa, Polska, Białoruś. Dwanaście drużyn po pięć osób w każdej. W sumie sześćdziesiąt nastolatków razem ze swoimi opiekunami przyjechało do Warszawy 27 -29 grudnia na grę ekonomiczną «Liderzy Europy».

Liderzy-3

Byliśmy razem niecałe trzy dni. Jednak ile przeżyliśmy za ten czas! Zwiedzaliśmy magiczną i mroźną Warszawę historycznymi ścieżkami, grzaliśmy się kawą i herbatą w przytulnej kawiarence z uroczym barmenem, podziwialiśmy świąteczne ozdoby stolicy. Mieliśmy szczęście posłuchać przedsiębiorców, którzy na warsztatach opowiadali swoje własne historie, podpowiadali, jak zacząć swój biznes, na co trzeba uważać i czego postarać się uniknąć. Każda drużyna robiła wizytówkę, plakat (on przedstawiał miejsowość, w której mieszkamy (+ zajeliśmy I miejsce w tym wyścigu!)), mieliśmy warsztaty dla zapoznania się między sobą (prowadzone przez miłe wolontariuszki). Pierwszy raz w życiu odwiedziliśmy giełdę, zobaczyliśmy, ‘jakie to zwierzę i ilekopytne’ (tak lubi mówić nasz Pan Wojciech).

Liderzy-2

W ciągu tych kiklu dni poznaliśmy wiele ludzi z innych krajów. Nocami gadaliśmy, dzieliliśmy się ciekawostkami z różnych dziedzin, swoim jakimś doświadczeniem, recytowaliśmy wiersze, śpewaliśmy piosenki, tańczyliśmy na dyskotece (było gorąco!). Było mile, przyjemnie, mieliśmy wrażenie, że znamy jeden drugiego już bardzo długo. Atmosfery współzawodnictwa nie było zupełnie. Szczerze cieszyliśmy się sukcesami naszych przyjaciół, a oni – naszymi.

Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Musieliśmy się pożegnać 🙁

Jednak do dziś czujemy to ciepło wśrodku które pozostało po tych szczęśliwych dniach spędzonych razem. I do dziś nie wieżymy, że my, drużyna ‘Kotleciki’ z Liceum PMS w Grodnie, jesteśmy liderami Europy. Ten czas nazawsze pozostanie w naszych sercach i zdobyta wiedza pomoże nam w dokonaniu mądrych wyborów w przyszłości.

Autor Bożena Możejko
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2