Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie opłatkowe w Klubie Kobiet ”Grodnianka„

Święta Bożego Narodzenia są jak powszechnie wiadomo świętami rodzinnymi. Ale żyjąc w XXI wieku, pracując w różnych zawodach, uczestnicząc w pracy społecznej różnych organizacji, na dobrze utrwaliła się tradycja spotkań opłatkowych w miejscu pracy zawodowej lub społecznej. Takie spotkania opłatkowe dają możliwość podzielić się opłatkiem i złożyć serdeczne życzenia tym, z kim tak naprawdę spędzamy prawie trzecią część naszego życia. Wspólne przygotowanie wigilijnego stołu, przygotowanie drobnych prezentów dla wszystkich uczestników tworzy swoistą atmosferę i dodaje magicznego uroku takim spotkaniom.

Członkiń Klubu Kobiet „Grodnianka” łączy już dwudziestoletni okres wspólnych projektów, wyjazdów, pomysłów i idei, wśród których spotkanie opłatkowe jest bardzo ważnym tradycyjnym elementem w działalności.

W niedziele, 28 grudnia członkinie Klubu razem z młodzieżą ze Wspólnoty „ Młoda Polonia” spotkali się przy wigilijnym stole. Przygotowanie i dekoracja takiego stołu wspólnie z młodzieżą jest okazją do przekazania sekretów przygotowania potraw wigilijnych młodym gospodyniom domu.

Obecny na spotkaniu Ksiądz Paweł pobłogosławił opłatki , stół wigilijny i złożył duszpasterskie życzenia wszystkim obecnym.

Dla każdego uczestnika spotkania młodzież przygotowała piękne osobiste życzenia, które jak wiadomo, posiadają magiczną moc spełnienia.

Śpiew ulubionych przez pokolenia Polaków kolęd , migające na choince światełka wprowadzili wszystkich obecnych w czarującą atmosferę prawdziwego rodzinnego święta.

Autor Teresa Kryszyń
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2