Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Listy do Św. Mikołaja

W ubiegłym roku uczniowie 6 i 7 klasy Liceum PMS (pierwszy rok nauczania) pisały listy do Św. Mikołaja. Opowiadały o rzeczach dla nich najważniejszych, o swoich najskrytszych marzeniach.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie prośby zostały spełnione, jakie marzenia zrealizowane, co dzieci myślą o Św. Mikołaju. Oto listy tegoroczne.

dr Danuta Myszko

Listy do Św. Mikołaja

Anna Capiowa 7c klasa

Witam, Święty Mikołaju!

Chcę podziękować Ci za kota, o którego prosiłam pisząc list do Ciebie na lekcji polskiego. On jest bardzo miły i zabawny, uwielbiam go. Święty Mikołaju! Ty jesteś jak prawdziwy czarodziej. Dziękuję Ci za to! Wesołych świąt!

 

Diana Lis 7c klasa

Dzień dobry, Święty Mikołaju!

Mam nadzieję, że ten rok upłynął Ci mile i już tęsknisz do dzieci, już masz cały wór prezentów.

W ubiegłym roku prosiłam w swoim liście do Ciebie o nowy telefon. Taki duży, czarny, błyszczący. To był szczyt moich marzeń. I cóż? A to, że moje marzenie zostało spełnione. Mam telefon już prawie rok, ale do tej pory sprawia mi on dużo przyjemności. Ty jesteś bardzo dobry i szczodry, czuwasz nad naszymi marzeniami. Dzięki Tobie wierzę w cuda.

Listy do Św. Mikołaja

Angelina Kriwonos 7c

Drogi Święty Mikołaju!

Dziękuję za spełnienie mojego marzenia. Bardzo chciałam mieć kota. Pomogłeś mi w tym. Uważam to za cud, ponieważ moi rodzice nigdy by mi kota nie kupili. Dziś mam Puszka, spaceruje sobie po mieszkaniu, je nawet słodycze. Bardo lubię go i opiekuję się nim.

Listy do Św. Mikołaja

Julia Zienkiewicz 8g klasa

Drogi Święty Mikołaju! Wiele osób nie wierzy w Ciebie, uważając Cię za mit. Lecz oni nawet nie próbują uwierzyć. Ja uwierzyłam i zdałam sobie sprawę, że magia istnieje. Jestem pewna, że w tym roku więcej ludzi, a nie tylko dzieci, uwierzy w twoje istnienie. Wiara to jest szęść drogi do zrealizowania marzeń.

Listy do Św. Mikołaja

 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2