Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Bajeczki z mojej półeczki

Gwarnie i wesoło było w niedzielę, 19 października 2014r. w Centrum Edukacyjnym Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie, bowiem na konkurs recytatorski dla przedszkolaków śpieszyli nie tylko jego uczestnicy, ale i ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Nasza sala z wielkim trudem zmieściła wszystkich naszych gości.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 31uczestników nie tylko z Grodna, ale i z innych miejscowości Grodzieńszczyzny. Ze sceny w wykonaniu maluchów zabrzmiały wiersze naszych ulubionych poetów: Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączak, Tadeusza Kubiaka , Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych autorów polskich, piszących dla dzieci.

Mali recytatorzy zaprezentowali wspaniałą interpretację wybranych utworów, która w połączeniu z ich piękną polską wymową wywoływała wielkie brawa u publiczności, niewątpliwie bardzo życzliwej wobec małych artystów.

Artyści i publiczność z przyjemnością wysłuchali polskich piosenek w wykonaniu uczennic Polskiej Szkoły w Grodnie Roksany Brodowicz i Anny Alizar.

Obecny na konkursie Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej Stanisław Sienkiewicz pogratulował dzieciom pięknego występu i zachęcił do dalszej nauki języka polskiego jak dzieci tak i rodziców.

Gość szczególny – Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie pani Emilia Słomko powiedziała dużo ciepłych słów pod adresem uczestników konkursu i wręczyła nagrody książkowe, które ufundował Konsulat Generalny RP w Grodnie.
Konkurs recytatorski ”Bajeczki z mojej półeczki” jest na stale wpisany w plan pracy ZS ”Polska Macierz Szkolna”, więc już dziś zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Teresa Kryszyń.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2