Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

XXIII Konkurs Recytatorski im. A. Mickiewicza „KRESY 2014”

Początek grudnia to dla Białegostoku czas niezwykły. Podczas, gdy świat cały ugania się za świątecznymi promocjami, Białostoczanie już świętują, nie czekająс nawet Mikołajki. Powodem do tego są “ Kresy” – konkurs recytatorski, który rokrocznie przyciąga dna Podlasie młodych ludzi z całego świata.

Białostockie Spotkania Laureatów Konkursu Recytatorskiego „Kresy” – to połączenie warsztatów recytatorskich, zawodów finałowych oraz koncert galowy laureatów, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy spotkania. Najczęściej recytowaną poezją w konkursie jest liryka Adama Mickiewicza oraz poezja współczesna.

Eliminacje obwodowe i republikańskie Konkursu Recytatorskiego Kresy jest niewątpliwie jednym z najważniejszych, po Olimpiadzie Języka Polskiego i Literatury, wydarzeniem kulturalno-oświatowym na Białorusi.

Oficjalna strona Konkursu http://wspolnota-polska.bialystok.pl/kresy/

[button url=”http://wspolnota-polska.bialystok.pl/wp-content/uploads/2009/12/regulaminKresy142.pdf” class=”” bg=”” hover_bg=”” size=”0px” color=”” radius=”0px” width=”0px” height=”0px” target=”_blank”] Regulamin konkursu [/button]

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2