Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Zakończenie roku akademickiego

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytet Trzeciego Wieku przy ZS PMS w Grodnie 14 czerwca oficjalnie zakończył kolejny rok akademicki. Uroczystość rozpoczęła msza Świętą dziękczynną w Kościele Franciszkańskim. Następnie odbył się ostatni wykład, który współbrzmiał z główną intencją nabożeństwa dziękczynnego. Poprowadził wykład o. dziekan Eugeniusz. Jego kolejne rozważania nad interpretacją Pisma Świętego nawiązywały do Księgi Rodzaju, a dokładnie do postaci Noego.  Wiele mówi się na temat doskonałości, jednolitości i mądrości Pisma. Stanowi ono źródło wiedzy i stale szukamy w nim wzorców. Noe był mężem prawym. Okazał się nienaganny wśród współczesnych i chodził z prawdziwym Bogiem. I właśnie jego trzy najważniejsze cechy, na które o. Eugeniusz zwrócił uwagę podczas wykładu, powinny służyć filarami wiary każdego człowieka i być wzorem do naśladowania. Dzięki temu, że wysłuchał Boga i uwierzył Jego słowu, ocaleni zostali przedstawiciele ludzkości i świata zwierząt.

W ciągu roku akademickiego 2013/2014 w UTW odbyły się wykłady z historii sztuki, historii Kościoła, literatury polskiej, medycyny i psychologii, a także lektoraty z języka angielskiego. Zostały zorganizowane różne spotkania świąteczne. Prężnie działa chór „Seniori Cantabili”, który uświetnia wszystkie imprezy okolicznościowe Uniwersytetu. Dzięki osobistemu zaangażowaniu się nowego kierownika chóru Aliny Bujko, chór wystąpił z nowym repertuarem konkursowym i koncertowym na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Zakończenie roku akademickiego stało się również dobrą okazją do zaprezentowania osiągnięć chóru „Seniori Cantabili”. Swoją wdzięczność Panu Bogu podczas nabożeństwa chór wyśpiewał w utworach: „Jezu Rex Admirabilis” (Giovanni Pierluigi da Palstrina), „Dona nobis pacem” (Wolfganga Amadeusza Mozarta) i „Wieczór zapada” (ks. Romualda Raka).

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2