Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

VIII Festiwal Kultury Polskiej w Gimnazjum nr2 w Mińsku.

VIII Festiwal Kultury Polskiej w Gimnazjum nr2 w Mińsku. 24 kwietnia br. w Gimnazjum nr 2 w Mińsku odbył się VIII Festiwal Kultury Polskiej. Uczniowie  zareprezentowali swoje artystyczne, sceniczne i recytatorskie umiejętności, a uczestnicy  zespołu piosenki „Płomień” i zespołu tanecznego „Uśmiech” podbili  widzów śpiewaniem  polskich pieśni   i kunsztownym  wykonaniem poloneza.

Debiutowały również na Festiwalu nauczyciele gimnazjum:pani Ewelina Litwińska z piosenką „ Parasolki” i wicedyrektor gimnazjum pani Julia Apanasiewicz, która  wraz z uczniem Jegorem Kuczycem zaśpiewała piosenkę „Trudno tak”. Nad organizacją i przebiegiem imprezy nieustannie czuwał nauczyciel języka polskiego Leonid Wołodźko. Na festiwalu wśród gości byli obecni: I Sekretarz Ambasady RP w Mińsku pan Jacek Sobierajski i prezes Mińskiego Oddziału PMS Maryna Repkina.

VIII Festiwal Kultury Polskiej w Gimnazjum nr2 w Mińsku.  VIII Festiwal Kultury Polskiej w Gimnazjum nr2 w Mińsku. VIII Festiwal Kultury Polskiej w Gimnazjum nr2 w Mińsku.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2