Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków

XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków 24 kwietnia 2014 roku w Auli Konsulatu Generalnego RP w Grodnie został zorganizowany XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków. Głównym organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia  była Polska Macierz Szkolna.

Celem imprezy  jest: promocja języka polskiego i kultury, integracja środowiska przedszkolnego, rozwój umiejętności artystycznych, kształtowanie postaw prorodzinnych, ale przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich dzieci.

W festiwalu wzięły udział dzieci, którzy uczą się języka polskiego w przedszkolu. Na prowizorycznej scenie swoje programy artystyczne pokazały grupy z przedszkoli nr 1, 23, 40,  43, 64, 78, 79, 94 i 99 w Grodnie, a także przedszkoli Wołkowyska, Lidy i Krasnosielska.

Dzieci zaprezentowały wesołe piosenki, wiersze i inscenizacje, którym towarzyszyły różnorodne choreografie z rekwizytami i strojami przygotowanymi przez nauczycielki. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy tak poważny występ.  Cała widownia kibicowała wesołym i czarującym dzieciakom.

Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali dyplomy i prezenty od Konsulatu Generalnego RP w Grodnie i organizatorów.  Zaproszeni na festiwal: konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz i prezes ZS PMS Stanisław Sienkiewicz jednogłośnie podkreślili potrzebę w organizowaniu podobnych imprez kulturalnych, a także podziękowali przedszkolakom za wspaniałe występy, kierując słowa uznania do nauczycieli pracujących w przedszkolach i podejmujących trud wychowania i nauczania języka polskiego.

XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków  XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków XIV Festiwal Twórczości Przedszkolaków

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2