Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacz 15 lutego w Polskiej Szkole w Wołkowysku na sto dni przed maturą odbył się bal studniówkowy. Każda studniówka jest jedyna i niepowtarzalna. Pomimo tego, że młodzież się zmienia, to wciąż są to ludzie żywiołowi, chłonni wiedzy, pomysłowi i oczywiście potrzebujący zabawy.

Poloneza czas zacz Bal studniówkowy swą obecnością zaszczycili dostojni goście: konsul RP w Grodnie Zbigniew Pruchniak, delegacja Siedleckiego Oddziału „Wspólnota Polska” na czele z Jackiem Grabińskim, prezes ZS PMS Stanisław Sienkiewicz, wiceprezes ZS PMS Teresa Kryszyń, kurator oświaty rejonu wołkowyskiego Nikołaj Jarmolik. Przyjechała również pierwsza nauczycielka maturzystów Aleksandra Brodecka.

Bal studniówkowy maturzystów tradycyjnie rozpoczął się polonezem, w którym wzięli udział pierwszy dyrektor szkoły Ryszard Chudziak oraz obecna dyrektor Halina Bułaj. Motywem przewodnim części artystycznej balu była „Zabawa w Las Vegas”. W tym celu przygotowano odpowiednią dekorację, nie zabrakło również brawurowo wykonanych tańców i śpiewu. Pomysł spotkał się z uznaniem widowni. Wszystkich zachwycił efektowny walc maturzystów. Występujący otrzymali gromkie brawa i zachwycili wszystkich profesjonalnym przygotowaniem do swojego pierwszego balu.

Poloneza czas zacz Przedstawiciele klas maturalnych w podziękowaniu za trud wieloletniej pracy wręczyli nominacje i kwiaty dyrekcji szkoły i swoim nauczycielom i wychowawcom. W tym roku w Polskiej Szkole w Wołkowysku kończy naukę 16 maturzystów. Wychowawcą klasową przyszłych absolwentów jest Natalia Glebowicz.

Życzymy  maturzystom pomyślnego  zdania matury oraz egzaminów na studia.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2