Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Dzień Babci i dzień Dziadka w Mińsku

Dzień Babci i dzień Dziadka w Mińsku "Babcia to są miłe ręce, książka, herbata słodka, śmieszne słowa w dawnej piosence, suknia dla lalki i szarlotka. Babcia to bajka, której nie znamy, pudełeczka, perfumy, włóczka.

Babcia to mama mojej mamy, a ja jestem wnuczek/wnuczka." (Hanna Kamieńska)
Dnia 25 stycznia 2014 roku w Gimnazjum nr 9 Mińska odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na zaproszeniе do szkoły przybyli dziadkowie i babcie, mamy i taty uczniów 3-5 klas oraz goście.
Dzień Babci i dzień Dziadka w Mińsku Uczennice klasy 9 „A” Angielina Adamcewicz i Dziana Iskrycka przedstawiły prezentację, opowiadającą o świętowaniu Dnia Babci i Dnia Dziadka w Polsce i innych krajach. Uczniowie klasy 3„A” przygotowali wesołą inscenizację "Rzepka". Natomiast uczniowie klasy 4 „A” dali popis swoich umiejętności twórczych, układając w języku polskim wiersze o swoim dziadku na wzór wiersza Hanny Kamieńskiej "Babcia".
Żartobliwe testy z języka białoruskiego i polskiego stały się doskonałą zabawą dla dorosłych. Oczywiście, nie zabrakło serdecznych piosenek, pięknych wierszy, najlepszych życzeń dla dziadków. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy!
Ludmiła Andrade, nauczycielka języka polskiego Gimnazjum nr 9 Mińska

Dzień Babci i dzień Dziadka w Mińsku Dzień Babci i dzień Dziadka w Mińsku

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2