Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie z najpiękniejszymi polskimi kolędami

Spotkanie z najpikniejszymi polskimi koldami Boże Narodzenie dla większości z nas to magiczne święta, pełne ciepła rodzinnego, radości i życzliwości. Stół wigilijny, wokół nasi najbliżsi, kolorowa choinka, prezenty od Mikołaja i nasze przepiękne nastrojowe kolędy opisujące radosne wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to, tu na ziemi wśród nas i dla nas pojawił się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

15 grudnia uczniowie Liceum Społecznego imienia Elizy Orzeszkowej dołożyli wszelkich starań, aby wprowadzić przybyłych na spotkanie zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Już na początku pastorałka pod tytułem „ Jest taki dzień” sprawiła, że  udało się stworzyć tą cudowną atmosferę.

Spotkanie z najpikniejszymi polskimi koldami Świąteczny klimat wspólnie z uczniami tworzyła również publiczność, która śpiewała razem z młodzieżą takie kolędy jak: „Cicha noc”, „Lulaj, że Jezuniu”, „Oj Maluśki, Maluśki”, „Gdy śliczna Panna syna kołysała”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy” i in.

W wieczorze kolęd wzięli udział m.in.: urocze bliźniaczki Tania i Julia Gołowienko, Karolina Ignatowicz, Tatiana Wasiuk, Agnieszka Poczobut, Karina Bogdzia. Trio instrumentalne – Maria Trajgel, Waleria Mikelis i Aleksandra Kołos – wykonało instrumentalną wersję takich światowych przebojów jak: „ Jingle Bells”, a następnie „ Hapy new year”. Robert Sidorczuk oraz Wiktoria i Laura Lauciute wykonali na skrzypcach tradycyjne polskie kolędy.

Spotkanie z najpikniejszymi polskimi koldami Wieczór polskich kolęd poprowadziła Bożena Możejko, która wykorzystując cały swój kunszt recytatorski recytowała piękne wiersze, starając się, aby każdy na widowni poczuł się jak w domu. Inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia był Wojciech Mulik, nauczyciel historii Liceum Społecznego ZS PMS

Spotkanie z najpikniejszymi polskimi koldami 

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2