Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Kresy 2013” w Białymstoku

"Kresy 2013" w Białymstoku Początek grudnia to dla Białegostoku czas niezwykły. Podczas, gdy świat cały ugania się za świątecznymi promocjami, Białostoczanie już świętują, nie czekająс nawet Mikołajki. Powodem do tego są “ Kresy” – konkurs recytatorski, który rokrocznie przyciąga dna Podlasie młodych ludzi z całego świata.

W tegorocznej edycji udział wzięli 28 uczestników wraz z opiekunami z 11 krajów Europy i Azji. Na specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach podszkolili swoje krasomówcze umiejętności, aby jeszcze lepiej przygotować się do poetyckiej walki na słowa. Nie zabrakło nawet czasu na odpoczynek – na swoje spektakle zapraszali Białostocki Teatr Lalek oraz Akademia Teatralna.

Mam nadzieję, żу wszyscy uczestnicy w podróż powrotną zabiorą ze sobą piękne wspomnienia a pobyt w Białymstoku jeszcze bardziej rozbudzi w nich miłość do ojczystego języka.

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby “Kresy“ istniały. Dziękuję za zaproszenie o do zobaczenia za rok!!!!

Anastazja Tkaczowa
Nauczyciel języka polskiego w Mohylewie

Na Białostockich Spotkaniach „Kresy 2013” w Białymstoku w dn. 2-8 XII 2013 r. Białoruś reprezentowali najlepsi: Wiktoria Szyszko i Aleksander Ławcow.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2