Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Jakim był ten 2013 rok

Jakim był ten 2013 rok w Wilejskim oddziale Polskiej Macierzy Szkolnej
Za oknem grudzień. Dobiega końca kolejny rok. Czas na podsumowanie – jakim był ten 2013 rok dla nas.

– W szkole nr 5 (na nowym osiedlu w Wilejce) dzięki wsparciu Konsulatu RP w Mińsku została wyposażona pracownia języka polskiego. Również we wrześniu otrzymano zamówione podręczniki. Zajęcia w trybie ,,kółko” prowadzi Żanna Sawicz.

Jakim był ten 2013 rok – Halina Oleszkiewicz rozszerza swoją działalność: na zajęciach w Domu parafialnym uczęszczają nie tylko dzieci, ale również rodzice 2 razy tygodniowo.

– Dzięki staraniom Żanny Sawicz, rodziców i nauczycieli uczniowie mieli możliwość zwiedzić Kraków, Warszawę, Wrocław, Zakopane, ,,dotknąć” historię i kulturę Polski.

– W lipcu na zaproszenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski 10 osobowa grupa uczniów spędziła wakacje w Polsce, połączone z lekcjami historii. Młodzież zwiedziła Wawel, Kazimierz Dolny, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kalwarię Zebrzydowską i Wieliczkę.

Jakim był ten 2013 rok – Dzięki Fundacji ,,Piastun” i Gimnazjum nr 2 w Wilejce został zrealizowany projekt ,,Poznaj Swojego Sąsiada”, którego celem było nawiązanie współpracy i przyjaźni między dziećmi, młodzieżą, nauczycielami z Polski i Białorusi. 15 uczniów oraz 2 nauczycieli we wrześniu wzięli udział w projekcie edukacyjnym wspólnie z uczniami oraz nauczycielami powiatu brzezińskiego (województwo łódzkie). Projekt został realizowany na terytorium trzech województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego.

Prezes Wilejskiego Oddziału PMS
Ludmiła Siergiej
Jakim był ten 2013 rok
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2