Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Od redakcji

 jubileuszowi Liceum Społecznego ZS PMS Drodzy Czytelnicy,

przedstawiam numer, poświęcony jubileuszowi Liceum Społecznego ZS PMS. Jest to szczególna okazja do złożenia serdecznych podziękowań i wyrażenia uznania dla całej społeczności Liceum.

Z okazji tak znakomitego jubileuszu, nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz i przywołać wspomnienia. Tworząc ten numer zwróciliśmy się do osób, które bezpośrednio uczestniczyły w powstaniu Liceum, i poprosiliśmy o spisanie swoich wspomnień prezesa ZS PMS Stanisława Sienkiewicza i pierwszą dyrektor Liceum wiceprezes Teresę Kryszyń. Swoimi wrażeniami podzielili się na łamach tego numeru również nauczyciele z Polski: Marta i Jerzy Kowalewscy, Kamila Grabka-Levin i Łucja Kulwanowska, którzy przez wiele lat pracowali w Liceum i pozostawili trwały ślad w jego historii. Trud nauczyciela jest godny najwyższego szacunku i poważania, ciężki i odpowiedzialny, ale i przynoszący satysfakcję.

Ważnym wydarzeniem stanie się nadanie Liceum imienia Elizy Orzeszkowej. Takie imię zobowiązuje, dlatego postanowiliśmy jeszcze raz przybliżyć uczniom życie i twórczość naszej Wielkiej Rodaczki. Na szczególna uwagę zasługuje również referat uczennicy Liceum Katarzyny Łochacz, przedstawiający problematykę twórczości słynnej pisarki.

Jestem przekonana, że ten piękny jubileusz Liceum Społecznego stanie się dla całej społeczności szkolnej niezwykłym przeżyciem. Będzie to święto nie tylko uczniów i grona pedagogicznego, ale także Polaków mieszkających na Grodzieńszczyźnie.

Redaktor naczelna
Irena Czerniak

 jubileuszowi Liceum Społecznego ZS PMS  jubileuszowi Liceum Społecznego ZS PMS  jubileuszowi Liceum Społecznego ZS PMS

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2