Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Żadna scena im się nie oprze…

Żadna scena im się nie oprze... Tymi słowami prezes PMS Stanisław Sienkiewicz podsumował XIII Festiwal Twórczości Przedszkolaków, który odbył się 4 kwietnia w Grodnie. Festiwal od lat cieszy się dużym uznaniem w środowisku polskim. W tym roku udział w festiwalu wzięło około 70 przedszkolaków z przedszkoli Grodna i Wołkowyska. Angażują się emocjonalnie nie tylko dzieci i wychowawcy, ale także rodzice i dziadkowie, którym należą się szczególne wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu swoich pociech.

W zwyczaju festiwalu jest przygotowanie barwnych i atrakcyjnych występów dzieci. Dlatego przedstawienia teatralne, inscenizacje, recytacja wierszy, wykonanie piosenek i występy taneczne są zawsze przygotowywane przez dzieci z ogromnym staraniem. Ponieważ był to okres po Wielkanocy większość występów dzieci nawiązywała do tematyki świątecznej. Można było podziwiać ozdobne pisanki, tańce kurczaczków, zapoznać się z zasadami higieny codziennej i zdrowym trybem życia, dowiedzieć się, gdzie żuczek szukał mamy, a przy „deszczowej” piosence „Poszła żabka spacerować” jeszcze bardziej zatęsknić za wiosną. Na dziecięcym festiwalu jest jak w bajce, w której wszystko może się zdarzyć: Wilk zatańczył uroczy taniec z Czerwonym Kapturkiem, a małe pluszowe Niedźwiadki dynamicznym tańcem rozruszały całą widownię.

Przedstawienia dostarczyły wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń. Trud i zaangażowanie przedszkolaków i wychowawców zasłużyły na uznanie i gorące podziękowania ze strony organizatorów i gości. Był to wieczór pełen wrażeń.

Piękne słowa uznania należą się Konsulatowi Generalnemu RP w Grodnie za udostępnienie sali i pomoc organizacyjną. Gośćmi honorowymi festiwalu byli: konsul Katarzyna Grzechnik i konsul Ewa Lewczuk.

Na zakończenie uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Polską Macierz Szkolną i Konsulat Generalny RP w Grodnie.

[red. ]

Żadna scena im się nie oprze...  Żadna scena im się nie oprze... Żadna scena im się nie oprze... Żadna scena im się nie oprze...

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2