Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Nauczyciele też się uczą

Nauczyciele też się uczą 16 marca nauczyciele języka polskiego ze szkół i przedszkoli na Grodzieńszczyźnie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach metodycznych w Białymstoku. Organizatorem wyjazdu była Polska Macierz Szkolna.

Zajęcia po raz kolejny odbyły się w już zaprzyjaźnionym budynku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku. Spotkania prowadziły p. Małgorzata Lech i p. Elżbieta Babicz. Prowadzące zaproponowały uczestnikom kursu interesujące scenariusze obchodów w klasach różnych imprez, związanych z poszczególnymi porami roku i zwyczajami (m. in. przywitanie wiosny, Śmigus-Dyngus, Andrzejki…). Poprzez ciekawe propozycje gier i zabaw z alfabetem czy sylabą oraz układanki słowne zademonstrowano sposoby wpłynięcia na rozwijanie u dzieci wyobraźni.
Nauczyciele doskonale wczuli się tym razem w rolę uczniów i z uwagą uczestniczyli w warsztatach. Duże zainteresowanie wśród grupy wzbudziła wędrówka „Kota po Krainie Figur Geometrycznych oraz Królestwie Alfabetu”. Metoda ta pobudza w uczniach wyobraźnię, inspiruje do działań twórczych, a poprzez zabawę słowem dziecko uczy się nie tylko ortografii i poprawności językowej, ale i wiary w swoje możliwości. Dzieci zawsze powinny pamiętać, że każde z nich ma prawo do bycia innym, bo właśnie to, że wszyscy jesteśmy różni, indywidualni, rozwija tak naszą wyobraźnię, jak i świat wokół nas. 
Grodzieńscy „uczniowie” wrócili do domów bardzo zadowoleni. Oprócz zestawu materiałów i zadań na zajęcia z dziećmi każdy dostał pozytywny „zastrzyk” energii i nowych pomysłów, co z pewnością zainicjuje urozmaiceniem spotkań z językiem polskim, a także wzbogaci nauczycieli o nowe doświadczenia.
Nauczyciele też się uczą 
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2