Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szkoła wakacyjna na Wiszniowcu

Szkoła wakacyjna na WiszniowcuPod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej w dniach 06.06.2011 – 19.06.2011 odbyła się Wakacyjna Szkoła Języka i Kultury Polskiej przy parafii grodzieńskiej pod wezwaniem Św. Miłosierdzia na Wiszniowcu w Grodnie.  Uczestnikami szkoły były dzieci w wieku 10-13 lat, którzy przez cały rok uczęszczają na katechezę prowadzoną w języku polskim. Celem szkoły była promocja języka polskiego, polskich tradycji i kultury. Sponsorem całego przedsięwzięcia był Konsulat Generalny Rzeczypospolitej w Grodnie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka polskiego, muzyki i śpiewu, etyki religijnej oraz konwersacji w języku polskim, nauki gier i tradycyjnych zabaw polskich. Zajęcia zostały poprowadzone przez nauczycieli Polskiej Macierzy Szkolnej Alinę Żylińską i Eleonorę Kryszyń.
Dla uczestników wakacyjnej szkoły została zorganizowana wycieczka krajoznawcza szlakiem wielkich Polaków urodzonych na Kresach. Dzieci zwiedziły muzeum Tadeusza Kościuszki, zobaczyły pałac Pusłowskich i pałac Sapiehów w Różanej, a także dworek w Podorosku.
Na zakończenie uczestnicy szkoły pod kierownictwem nauczycieli i opiekunów zorganizowali koncert pożegnalny i konkurs językowy, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności, zdobyte w czasie nauki. Wielką atrakcją dla dzieci było grillowanie kiełbasek na terenie przykościelnym. Szkoła wakacyjna na Wiszniowcu

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2