Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szkoła wakacyjna na Wiszniowcu

Szkoła wakacyjna na WiszniowcuPod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej w dniach 06.06.2011 – 19.06.2011 odbyła się Wakacyjna Szkoła Języka i Kultury Polskiej przy parafii grodzieńskiej pod wezwaniem Św. Miłosierdzia na Wiszniowcu w Grodnie.  Uczestnikami szkoły były dzieci w wieku 10-13 lat, którzy przez cały rok uczęszczają na katechezę prowadzoną w języku polskim. Celem szkoły była promocja języka polskiego, polskich tradycji i kultury. Sponsorem całego przedsięwzięcia był Konsulat Generalny Rzeczypospolitej w Grodnie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka polskiego, muzyki i śpiewu, etyki religijnej oraz konwersacji w języku polskim, nauki gier i tradycyjnych zabaw polskich. Zajęcia zostały poprowadzone przez nauczycieli Polskiej Macierzy Szkolnej Alinę Żylińską i Eleonorę Kryszyń.
Dla uczestników wakacyjnej szkoły została zorganizowana wycieczka krajoznawcza szlakiem wielkich Polaków urodzonych na Kresach. Dzieci zwiedziły muzeum Tadeusza Kościuszki, zobaczyły pałac Pusłowskich i pałac Sapiehów w Różanej, a także dworek w Podorosku.
Na zakończenie uczestnicy szkoły pod kierownictwem nauczycieli i opiekunów zorganizowali koncert pożegnalny i konkurs językowy, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności, zdobyte w czasie nauki. Wielką atrakcją dla dzieci było grillowanie kiełbasek na terenie przykościelnym. Szkoła wakacyjna na Wiszniowcu

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP