Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie opłatkowe w Liceum

Spotkanie opłatkowe w Liceum Okres Bożego Narodzenia to czas, na który nie tylko oczekują wszystkie dzieci, ale także młodzież oraz dorośli. Spotkanie ze św. Mikołajem sprawia, że wszyscy czują się bardziej wesoło, zwłaszcza jak otrzymują choćby skromny prezent z rąk tego „Dobrodzieja”. Spotkania związane z przybyciem św. Mikołaja oraz spotkania opłatkowe w Liceum Społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej należą do jednych z głównych elementów nauczania polskich tradycji i kultury.

Dlatego dnia 18 grudnia uczniowie 9-11 klas liceum, nie bacząc na śnieg i mróz, czterema autokarami wyruszyli na spotkanie opłatkowe do ośrodka turystycznego „Grodzieński majątek Korobczyce” pod Grodnem.  Piękna sceneria oprószonego śniegiem parku, świąteczne oświetlenie i śpiewane po polsku kolędy wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po przejściu przez park na młodzież czekała herbata i bułeczki z makiem. Po poczęstunku wszyscy udali się do Szopki, gdzie przy św. Rodzinie wysłuchali program artystyczny w wykonaniu uczniów klas 11-tych, przypominający o Wigilii i świętach Bożego Narodzenia.  W świątecznej atmosferze wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia. Przez cały czas towarzyszył młodzieży śpiew najpopularniejszych kolęd i pastorałek.

Największą atrakcją świątecznego wieczoru był przyjazd św. Mikołaja. I to jaki! Na wielkich saniach po trzaskającym śniegu wjechał św. Mikołaj na dziedziniec. Za ładne śpiewanie kolęd, recytację wierszy oraz dobre wyniki w nauce uczniowie zostali obdarowani prezentami.

Młodzież wracała do domu trochę zmarznięta, ale pełna wrażeń i zadowolona z tak bajkowego spotkania opłatkowego.

Spotkanie opłatkowe w Liceum  Spotkanie opłatkowe w Liceum Spotkanie opłatkowe w Liceum

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2