Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Raport z centrum wszechświata

Raport z centrum wszechświata Paryż to zaludniona samotność; prowincjonalne miasto i pustynia bez samotności.
W czasie ferii jesiennych grupa uczniów Polskiej Macierzy Szkolnej zaszczyciła swoją obecnością Paryż. Drugiego listopada o 4 nad ranem 42 osoby wyruszyły na wycieczkę do „serca” Europy Zachodniej.

Nic, więc dziwnego, że podróż była bardzo długa. Każdy miał trochę czasu dla siebie, aby przemyśleć swoje sprawy, zrozumieć, że od września nie zrobił żadnych postępów w nauce i, że punkty za test podstawowy dają do zrozumienia, że rzeczywiście warto byłoby powkuwać trochę przed egzaminami.

Przybyliśmy do Paryża zmęczeni i niewierzący w to, że jesteśmy na miejscu. Przymknąwszy oczy na parę godzin, zaczęliśmy nasz Voyage.

Bardzo miło nas przyjęła Bazylika Sacré-Cœur (Serca Jezusowego) na wzgórzu Montmartre.  Odkrywa się przed nami piękny widok.

Stąd przemieszczamy się na Rue de Rivoli – ulica handlowa z luksusowymi sklepami.

Kiedyś mieszkał tu Frederyk Chopin, a obecnie możemy tu znaleźć takie sklepy jak: „Chanel”, „Rolex”, ”Gucci” itd.

Oczywiście nie ominęliśmy Wieży Eiffla. Z niej  Paryż  wygląda najpiękniej. Jest prawdziwym dziełem sztuki i jednocześnie największą atrakcją turystyczną Paryża. Najlepszym potwierdzeniem tego jest chociażby to, że w kolejce po bilet musieliśmy czekać około 2 godz.

Katedra Notre Dame de Paris. Też jest bardzo znana. W środku jest ogromna (szkoda, że nie można było robić zdjęć).

Z całego pobytu w Paryżu ta Katedra jest moją faworytką, ponieważ uważam to za najpiękniejszy budynek, jaki w życiu oglądałam.

Bardzo nie chciało nam się wracać do domu. Na pewno Paryż to miasto marzeń każdej kobiety.

Paryż jest na tyle duży, żeby się zgubić, ale zarazem na tyle mały, żeby móc coś dla siebie znaleźć.  Bardzo polecam Paryż.         

Daria Banna 11”C”

Raport z centrum wszechświata Raport z centrum wszechświata Raport z centrum wszechświata Raport z centrum wszechświata Raport z centrum wszechświata

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2