Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Andrzejki

25 listopada młodzież z Klubu Studentów Polskich w Grodnie i Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej oraz członkowie Wspólnoty „Młodej Polonii” bawili się na zabawie andrzejkowej w restauracji „Grodno”. Organizatorzy imprezy na początku opowiedzieli o tradycji andrzejkowej w Polsce, przypomnieli o katarzynkach oraz najbardziej znanych wróżbach andrzejkowych. Wszyscy obecni na sali Andrzejowie i Katarzyny otrzymali prezenty imieninowe oraz jako pierwsi mieli możliwość wywróżyć swoją przyszłość.

Jak przystało na Andrzejki nie wiadomo skąd pojawiły się tajemnicze wróżki i każdy z obecnych mógł dowiedzieć się, co go czeka w najbliższym czasie. Zawitali i Cyganie, którzy wesołymi piosenkami i tańcami zachęcili wszystkich obecnych do tańca i wspólnego śpiewania. Przy pysznym poczęstunku zabawa trwała do północy.

Jest to już kolejna, bardzo lubiana przez młodzież impreza andrzejkowa, organizowana przez Klub Studentów Polskich. Mamy nadzieję, że i w następnym roku będzie kontynuowana, a młodzi będą równie dobrze się bawić.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2