Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Piękno słowa polskiego

Piękno słowa polskiego W dniach 19-21 listopada 2010 roku w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Ogólnopolski Finał XXXIX Konkursu Krasomówczego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.  W eliminacjach ogólnopolskich udział wzięło 30 osób z Polski. Białoruś reprezentowała uczennica 11 klasy Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej Marta Żylińska, która zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku.

W pierwszym dniu konkursu organizatorzy zaproponowali uczestnikom zwiedzanie Torunia: planetarium, Ratusz, Dom Kopernika. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch kolejnych dniach w Zamku Golubskim. Każdy z uczestników miał przygotować wypowiedź ustną zgodnie z tematyką tegorocznego konkursu „Ojczyzna… to krajobraz” nieprzekraczającą 5 minut. Do finału konkursu jury zakwalifikowało pięć osób, zaznaczając, że poziom uczestników tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Po gorącej naradzie pierwsze miejsce przyznano Pawłowi Przedpełskiemu z Golubia-Dobrzynia. Marta Żylińska natomiast otrzymała nagrodę specjalną.

W imieniu naszej uczennicy chcemy podziękować organizatorom za opiekę i wspaniałą organizację zawodów finałowych, życzliwą i przyjazną atmosferę konkursu, dzięki której każdy z zawodników czuł się komfortowo i poradził sobie z tremą.

Gratulujemy Marcie Żylińskiej tak dobrej lokaty konkursowej oraz chęci i odwagi uczestnictwa w konkursach na równi z młodzieżą z Polski.

Piękno słowa polskiego  Piękno słowa polskiego

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2