Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Mikołajki w Grodnie

Mikołajki w Grodnie Święty Mikołaj jest znany z tego, że lubi zaskakiwać jak dzieci tak i dorosłych i robić przyjemne niespodzianki.  A w tym roku przybył wyjątkowo do Teatru Lalek. Tam czekali na niego uczniowie klas początkowych szkół grodzieńskich i obwodu grodzieńskiego, pobierający naukę języka polskiego oraz przedszkolaki, które uczęszczają na zajęcia języka polskiego w grodzieńskich przedszkolach.

 

W dniach 5 i 7 grudnia Grodzieński Teatr Lalek zaprosił dzieci na przedstawienia pt. „Morozko” oraz „Przygody Tymoteusza i jego przyjaciół”. Spektakle były grane w języku polskim. Inicjatorem i organizatorem tegorocznych spotkań mikołajkowych była Polska Macierz Szkolna i Konsulat Generalny RP w Grodnie. Po przedstawieniu do dzieci zawitał Św. Mikołaj, który przypomniał o tradycji mikołajkowej, a szczęśliwe dzieci chętnie opowiadały Mikołajowi świąteczne wierszyki i śpiewały piosenki.
Na zakończenie imprezy szczodrobliwy święty obdarował wszystkie dzieci słodyczami. Pełni wrażeń, roześmiani i weseli mali widzowie wracali do domów, opowiadając rodzicom i dziadkom o ciekawym spotkaniu z Mikołajem. 
Mikołajki w Grodnie  Mikołajki w Grodnie
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2