Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

POLSKA JESIEŃ – DROGA KU WOLNOŚCI

POLSKA JESIEŃ - DROGA KU WOLNOŚCI Pod  takim tytułem 6 listopada 2010 roku w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie członków Grodzieńskiego Miejskiego Oddziału PMS. W spotkaniu wzięło udział prawie 60 osób. Zaproszono również Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie Andrzeja Chodkiewicza.

Przy świecach uczestnicy wieczornicy wysłuchali  poetycko – muzycznej kompozycji na temat upadku i odrodzenia Polski od pierwszych rozbiorów do dnia dzisiejszego. Oprawa muzyczna składała się z piosenek patriotycznych, śpiewanych również przez zgromadzonych. Imprezę poprowadzili narratorzy: Romuald Wilczewski (scenografia i reżyseria) i Alina Żylińska, natomiast utwory poetyckie recytowali: Maria Kieczeń, Irena Tiereszczenko, Irena Czerniak, Eleonora Kryszyń i Ryszard Aniszczyk. Po odśpiewaniu „Roty” i zakończeniu części artystycznej głos zabrał Konsul Generalny RP Andrzej Chodkiewicz, który podziękował za  zaproszenie na wieczornicę poświęconą Dniu Niepodległości, nie krył wzruszenia i pogratulował wszystkim zebranym tak pięknej idei obchodów ważnego święta narodowego. W swoim wystąpieniu również odwołał się do historii i porównał sytuację w Polsce w dwóch okresach: tuż po odzyskaniu niepodległości i w czasach  współczesnych.  

Obecna na spotkaniu Dyrektor Polskiej Macierzy Szkolnej Teresa Kryszyń w swoim wystąpieniu wyraziła nadzieję, że ta inicjatywa będzie na stale wpisana w działalność oddziału.

POLSKA JESIEŃ - DROGA KU WOLNOŚCI   POLSKA JESIEŃ - DROGA KU WOLNOŚCI

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2